Borsele

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Borsele (kthjellim).


Borsele
—  komuna  —
stema_figuraSkeda:Flag of Coat of arms of Borsele.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Zelanda – stema Zelanda
Kryeqëndra Heinkenszand
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°25′34″V 3°49′18″L / 51.42611°V 3.821667°L / 51.42611; 3.821667 (Borsele)Koordinatat: 51°25′34″V 3°49′18″L / 51.42611°V 3.821667°L / 51.42611; 3.821667 (Borsele)
Sipërfaqja 194,42 km2
Popullsia 22.734 banorë 2011
Dendësia 116,93 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0113
Kodi Postar 4430-4459
Kodi statistikor 0654
Heinkenszand is located in Hollandë
Heinkenszand
Heinkenszand
Borsele – harta_foto
www.borsele.nl

Borsele është një komunë në provincën ZelandaHolandë me sipërfaqe 194.42 km² dhe popullsi 22734 banorë[1]. Heinkenszand është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Zelanda