Botushja e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Botushja e Epërme
Горно Ботушје
Fshat
noform
Vendndodhja
Botushja e Epërme is located in Maqedonia e Veriut
Botushja e Epërme
Botushja e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 1211 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6535
Prefiksi (+389)
Targa MB
Koordinatat 41° 42′ 44″ Veri

21° 04′ 24″ Lindje

Popullsia 22 banorë (2002)