Botushja e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Botushja e Poshtme
Долно Ботушје
Fshat
noform
Vendndodhja
Botushja e Poshtme is located in Maqedonia e Veriut
Botushja e Poshtme
Botushja e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 872 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6535
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 43′ 28″ Veri

21° 05′ 50″ Lindje

Popullsia 34 banorë (2002)