Boxholm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Boxholm
Qytet
noform
Shitorja ICA në Boxholm
Vendndodhja
Boxholm is located in Suedia
Boxholm
Boxholm

Koordinatat: 58°12′V 15°03′L / 58.200°V 15.050°L / 58.200; 15.050

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Östergötland
Qarku Qarku Östergötland
Komuna Komuna Boxholm
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.39 km2
Popullsia 3,194 banorë
Dendësia 727 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Faqja Zyrtare www.boxholm.se

Boxholm është qytet në provincën Östergötland, Suedi. Qyteti ka pasur 3,194 banorë më 2010.