Bozrah

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bozrah
arabisht : بلدة بُصرة
Qytezë
noform
Vendndodhja
Bozrah is located in Jordania
Bozrah
Bozrah
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 30°42′50″V 35°39′29″L / 30.71389°V 35.65806°L / 30.71389; 35.65806

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Tafilah
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 30° 42′ 50″ Veri

35° 39′ 29″ Lindje

Bozrah (arabisht: بلدة بُصرة) është një qytet në governoratin TafilahJordani.

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

  •  Commons: Bozrah – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale