Brújula Intersexual

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Brújula Intersexual është një organizatë vullnetare për personat interseks që promovojnë të drejtat njerëzore dhe veçanërisht integritetin fizik të personave interseks në Meksikë dhe përmes Amerikës Latine. E themeluar në 2013,[1] Brújula Intersex ofron terapi, edukim dhe informim.

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Larsson, Naomi (February 10, 2016). "Is the world finally waking up to intersex rights?". The Guardian.  0261-3077. Marrë më 2017-05-19. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)