Breza (Brod)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Shih: Breza (kthjellim).
Breza (Brod)
Брест
Fshat
noform
Vendndodhja
Breza (Brod) is located in Maqedonia e Veriut
Breza (Brod)
Breza (Brod)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 944 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6535
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 21° 43′ 28″ Veri

21° 09′ 26″ Lindje

Popullsia 189 banorë (2002)