Breznica (Brod)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Shih: Breznica (kthjellim).
Breznica (Brod)
Fshat
noform
Vendndodhja
Breznica (Brod) is located in Maqedonia e Veriut
Breznica (Brod)
Breznica (Brod)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 1143 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6535
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 44′ 12″ Veri

21° 13′ 35″ Lindje

Popullsia 7 banorë (2002)