Brodi (Maqedoni)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brod
Македонски Брод
Qytezë
noform
Stema_figuraFlag of Makedonski Brod Municipality.svg
Vendndodhja
Brod is located in Maqedonia e Veriut
Brod
Brod
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Kryetari i Komunës Xhivko Siljanoski
Partia udhëheqëse LSDM
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni jugperëndimor
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6530
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 30′ 00″ Veri

21° 13′ 00″ Lindje

Popullsia 3740 banorë (2002)