Brunilda Paskali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brunilda Paskali
Zv/Kryetare e Bashkisë Tiranë
Gusht 2015 –
Të dhënat personale
Lindi më: 5 shtator 1965
Lindi në: Korçë
Kombësia: Shqipëtare

Brunilda Paskali u lind më 5 shtator 1965Korçë dhe aktualisht është Zv/Kryetare e Bashkisë Tiranë[1]. Paskali ishte zëvendësministre e Zhvillimit Ekonomik, Tregëtisë dhe Sipërmarrjes së Shqipërisë gjate periudhës tetor 2013 deri në gusht 2015.

Punësimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ajo ka mbi 17 vjet përvojë në drejtimin dhe menaxhimin e administratës organizative dhe financiare të "Wisdom sh.p.k".[1]

Arsimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ajo zotëron një diplomë masteri dy-vjecare nga Universiteti Norwich në Vermont , SHBA në fushën e diplomacisë, e specializuar në "Menaxhim konflikti" dhe ka ndërmarrë një sërë trajnimesh pasuniversitare në fushën e Marrëdhenieve Ndërkombëtare dhe Diplomaci, ligji i Punësimit Ndërkombëtar dhe Biznes Emigracionit.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "LSI konfirmon nënkryetaren e Bashkisë së Tiranës". Top Channel. 28 korrik 2015. Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 mars 2016. Marrë më 5 dhjetor 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Brunilda Paskali: Partitë e mëdha t'u hapin dyert grave!". Gazeta Dita. 20 qershor 2013. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)