Bubión

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bubión
Komunë
noform
Bubión (2011)
Stema_figura
Vendndodhja
Bubión is located in Spanjë
Bubión
Bubión

Koordinatat: 36°57′V 3°21′P / 36.950°V 3.350°P / 36.950; -3.350

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Alpujarra Granadina
Kryetari i Bashkisë Antonio E. Méndez Perea
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15 km2
Lartësia 1350 m (m.n.d.)
Popullsia 361 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bubionero, ra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18412
Faqja Zyrtare www.bubion.es


Bubión është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alpujarra Granadina, të provincës Granada, në Andalusia. Bubión ka 361 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]