Bunyola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bunyola
Komunë dhe qytezë
noform
Vendndodhja
Bunyola is located in Spanjë
Bunyola
Bunyola

Koordinatat: 39°41′48″V 2°41′59″L / 39.69667°V 2.69972°L / 39.69667; 2.69972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Majorca
Kryetari i Bashkisë Jaume Isern Lladó
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 84.7 km2
Popullsia 6026 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 39° 41′ 48″ Veri

2° 41′ 59″ Lindje

Faqja Zyrtare www.bunyola.cat


Bunyola është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Majorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Bunyola ka 6026 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 84.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]