Burani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Burani është gjellë që mund të paraqitet në dy lloje : njëri është gjellë e përgatitur me spinaq dhe tjetri bëhet me speca. Mund të jetë me mish ose pa mish.

Për të përgatitur një burani me spinaq për 4 persona nevojiten :

- spinaq : 1 kg
- oriz : 1 filxhan kafeje
- vaj : 4-5 lugë gjelle
- qepë : 1 kokërr
- salce : 1 lugë gjelle
- kripë, piper, kopër.
Përgatitja

Spinaqi pastrohet, dhe përvëlohet në ujë të vluar me kripë për 1-2 minuta. Orizi pastrohet, lahet dhe zihet derisa të jetë gjysëm i gatshëm. Hidhet spinaqi i përvëluar. Skuqet qepa derisa të marrë ngjyrë ari, i shtohet salce domatesh dhe piper skuqet edhe pak dhe hidhet në spinaqin me oriz. Zihen të gjitha së bashku per 10 minuta (derisa orizi të jetë gati). Në fund mund ti hidhet kopër ose nenexhik.

Shënim: Po kështu përgatitet dhe burania me speca. Nqs. përdoret mish, psh. mish pule, koha e gatimit është më e gjatë.