Buria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Buria është një lloje Trumbetë e ndërtuar nga materiale natyrore dhe është përdorur në të kalueren si instrument muzikorë në gjitha territoret shqiptare e arbëreshe.

Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]