Burlada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Burlada
Komunë
Stema_figuraBandera de Burlada.svg
Vendndodhja
Burlada is located in Spanjë
Burlada
Burlada

Koordinatat: 42°49′0″V 1°36′0″P / 42.81667°V 1.60000°P / 42.81667; -1.60000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Navarre
Provinca Navarre
Qarku Cuenca de Pamplona
Kryetari i Bashkisë José Antonio Mendive Rodríguez
Partia UPN
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.12 km2
Lartësia 423 m (m.n.d.)
Popullsia 18162 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31600
Prefiksi +34 (Spain) + 948 (Navarre)
Koordinatat 42° 49′ 0″ Veri

1° 36′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare Town Hall


Burlada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuenca de Pamplona, të provincës Navarre, në Navarre. Burlada ka 18162 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2.12 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]