Buzuku (muzikë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Buzuku apo Bozuka A është institucion grek dhe është një lloj kitare. Ky instrument muzikorë kordofon është përdorur në të kaluaren e afërt në muzikën popullore shqiptare.


Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]