Buzuku (muzikë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Buzuku apo Bozuka A është institucion grek dhe është një lloj kitare. Ky instrument muzikorë kordofon është përdorur në të kaluaren e afërt në muzikën popullore shqiptare.


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.