Càlig

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Càlig
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Càlig is located in Spanjë
Càlig
Càlig

Koordinatat: 40°27′42″V 0°21′13″L / 40.46167°V 0.35361°L / 40.46167; 0.35361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Baix Maestrat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.5 km2
Lartësia 122 m (m.n.d.)
Popullsia 2198 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Calijó, calijona
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12589
Koordinatat 40° 27′ 42″ Veri

0° 21′ 13″ Lindje


Càlig është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Maestrat, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Càlig ka 2198 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Càlig – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale