Cáñar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cáñar
Komunë
noform
Cañar (maj 2012)
Stema_figuraBandera de Cáñar (Granada).svg
Vendndodhja
Cáñar is located in Spanjë
Cáñar
Cáñar

Koordinatat: 36°55′V 3°25′P / 36.917°V 3.417°P / 36.917; -3.417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Alpujarras
Kryetari i Bashkisë Francisco Hidalgo Álvarez (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26 km2
Lartësia 1014 m (m.n.d.)
Popullsia 422 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cañarete
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18418


Cáñar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alpujarras, të provincës Granada, në Andalusia. Cáñar ka 422 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Cáñar – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale