Jump to content

CZ Scorpion Evo 3

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
CZ Scorpion Evo 3.

Scorpion EVO 3 është një karabinë 9mm e prodhuar nga Česká zbrojovka Uherský Brod, varianti i automatikut të zgjedhur me zjarr është caktuar A1 dhe varianti gjysmë automatik është caktuar S1. Emërtimi EVO 3 tregon se arma e zjarrit është një gjeneratë e tretë e linjës së automatikëve të vegjël të CZ, e nisur nga Škorpion vz. 61, që nuk ka lidhje mekanike.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]