Cañete la Real

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cañete la Real
Komunë
noform
Aerial view.
Vendndodhja
Cañete la Real is located in Spanjë
Cañete la Real
Cañete la Real

Koordinatat: 36°51′0″V 3°58′59″P / 36.85000°V 3.98306°P / 36.85000; -3.98306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Qarku Antequera
Kryetari i Bashkisë Francisco Javier López Ponce
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 165 km2
Lartësia 733 m (m.n.d.)
Popullsia 2014 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cañeteros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29340
Koordinatat 36° 51′ 0″ Veri

3° 58′ 59″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.canetelareal.es


Cañete la Real është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Antequera, të provincës Málaga, në Andalusia. Cañete la Real ka 2014 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 165 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]