Cabanes, Castellón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cabanes, Castellón
Komunë
noform
Arch of Cabanes
Stema_figura
Vendndodhja
Cabanes, Castellón is located in Spanjë
Cabanes, Castellón
Cabanes, Castellón

Koordinatat: 40°9′21″V 0°2′43″L / 40.15583°V 0.04528°L / 40.15583; 0.04528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castelló
Qarku Plana Alta
Kryetari i Bashkisë Francisco Vicente Artola Escuriola
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 131.6 km2
Lartësia 290 m (m.n.d.)
Popullsia 3128 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cabanyut
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12560
Koordinatat 40° 9′ 21″ Veri

0° 2′ 43″ Lindje


Cabanes, Castellón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Alta, të provincës Castelló, në Komunitetin e Valencias. Cabanes, Castellón ka 3128 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 131.6 km2.

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]