Cabezón de Liébana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cabezón de Liébana
Komunë
noform
Flamuri_figura
Vendndodhja
Cabezón de Liébana is located in Spanjë
Cabezón de Liébana
Cabezón de Liébana

Koordinatat: 43°8′8″V 4°34′30″P / 43.13556°V 4.57500°P / 43.13556; -4.57500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Liébana
Kryetari i Bashkisë Manuel Heras Gómez (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 81.43 km2
Lartësia 363 m (m.n.d.)
Popullsia 685 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39571
Koordinatat 43° 8′ 8″ Veri

4° 34′ 30″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.cabezondeliebana.org


Cabezón de Liébana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Liébana, të provincës Cantabria, në Cantabria. Cabezón de Liébana ka 685 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 81.43 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]