Cabezón de la Sal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cabezón de la Sal
Komunë
noform
Streets in Cabezón de la Sal
Stema_figura
Vendndodhja
Cabezón de la Sal is located in Spanjë
Cabezón de la Sal
Cabezón de la Sal

Koordinatat: 43°18′27″V 4°13′57″P / 43.30750°V 4.23250°P / 43.30750; -4.23250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Saja and Nansa valleys
Kryetari i Bashkisë Esther Merino Portugal
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.56 km2
Lartësia 128 m (m.n.d.)
Popullsia 8234 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 18′ 27″ Veri

4° 13′ 57″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.cabezondelasal.net


Cabezón de la Sal është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Saja and Nansa valleys, të provincës Cantabria, në Cantabria. Cabezón de la Sal ka 8234 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 33.56 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]