Cabrales

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cabrales
Komunë
Stema_figuraBandera de cabrales.png
Vendndodhja
Cabrales is located in Spanjë
Cabrales
Cabrales

Koordinatat: 43°17′V 4°46′P / 43.283°V 4.767°P / 43.283; -4.767

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oriente
Kryetari i Bashkisë José Vicente del Carmen Bustillo
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 238.29 km2
Popullsia 2233 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit cabraliego
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33555
Faqja Zyrtare www.cabrales.org


Cabrales është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oriente, të provincës Asturias, në Asturias. Cabrales ka 2233 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 238.29 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]