Cabranes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cabranes
Komunë
Stema_figuraBandera de Cabranes.svg
Vendndodhja
Cabranes is located in Spanjë
Cabranes
Cabranes

Koordinatat: 43°25′V 5°24′P / 43.417°V 5.400°P / 43.417; -5.400

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oviedo
Kryetari i Bashkisë Alejandro Vega Riesgo
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.31 km2
Popullsia 1111 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit cabraniego/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33310


Cabranes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias. Cabranes ka 1111 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38.31 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]