Cabuérniga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cabuérniga
Komunë
noform
Vendndodhja
Cabuérniga is located in Spanjë
Cabuérniga
Cabuérniga

Koordinatat: 43°13′40″V 4°18′1″P / 43.22778°V 4.30028°P / 43.22778; -4.30028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Liébana
Kryetari i Bashkisë Gabriel Gómez Martínez (2007)
Partia PRC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 86.44 km2
Lartësia 260 m (m.n.d.)
Popullsia 1083 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cabuérnigo, ga
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 13′ 40″ Veri

4° 18′ 1″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.cabuerniga.org


Cabuérniga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Liébana, të provincës Cantabria, në Cantabria. Cabuérniga ka 1083 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 86.44 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]