Calatayud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Calatayud
Komunë
noform
Stema_figuraCalatayud Spain.svg
Vendndodhja
Calatayud is located in Spanjë
Calatayud
Calatayud

Koordinatat: 41°21′0″V 1°38′0″P / 41.35000°V 1.63333°P / 41.35000; -1.63333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Zaragoza
Qarku Comunidad de Calatayud
Kryetari i Bashkisë José Manuel Aranda
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 154 km2
Lartësia 530 m (m.n.d.)
Popullsia 2174 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bilbilitano, na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50300
Koordinatat 41° 21′ 0″ Veri

1° 38′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.calatayud.es


Calatayud është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Comunidad de Calatayud, të provincës Zaragoza, në Aragon. Calatayud ka 2174 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 154 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]