Caldes de Montbui

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Caldes de Montbui
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Caldes de Montbui is located in Spanjë
Caldes de Montbui
Caldes de Montbui

Koordinatat: 41°37′45″V 2°10′10″L / 41.62917°V 2.16944°L / 41.62917; 2.16944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Kryetari i Bashkisë Jordi Solé i Ferrando
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.94 km2
Lartësia 203 m (m.n.d.)
Popullsia 16159 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Montbuienc, montbuienca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 37′ 45″ Veri

2° 10′ 10″ Lindje


Caldes de Montbui është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Caldes de Montbui ka 16159 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.94 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]