Calella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Calella
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Calella is located in Spanjë
Calella
Calella

Koordinatat: 41°36′46″V 2°39′27″L / 41.61278°V 2.65750°L / 41.61278; 2.65750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Montserrat Candini i Puig (CiU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.01 km2
Lartësia 5 m (m.n.d.)
Popullsia 18034 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Calellenc, calellenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 36′ 46″ Veri

2° 39′ 27″ Lindje


Calella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Calella ka 18034 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.01 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Calella – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale