Jump to content

Camaleño

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Camaleño
Flamuri i Camaleño
Stema zyrtare e Camaleño
Popullsia
 • Gjithsej1.113
Faqja zyrtarewww.aytocamaleno.org

Camaleño është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Liébana, të provincës Cantabria, në Cantabria. Camaleño ka 1113 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 161.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]