Camargo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Camargo, Cantabria
Komunë
Vendndodhja
Camargo, Cantabria is located in Spanjë
Camargo, Cantabria
Camargo, Cantabria

Koordinatat: 43°25′36″V 3°51′19″P / 43.42667°V 3.85528°P / 43.42667; -3.85528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca  Cantabria
Qarku Bay of Santander
Kryetari i Bashkisë Ángel Duque Herrera (2007)
Partia ACaP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.58 km2
Lartësia 35 m (m.n.d.)
Popullsia 31086 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Camargués, esa
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 25′ 36″ Veri

3° 51′ 19″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytocamargo.org


Camargo, Cantabria është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bay of Santander, të provincës  Cantabria, në Cantabria. Camargo, Cantabria ka 31086 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 36.58 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]