Campanet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Campanet
Komunë dhe qytezë
noform
Church in Campanet
Vendndodhja
Campanet is located in Spanjë
Campanet
Campanet

Koordinatat: 39°46′30″V 2°57′58″L / 39.77500°V 2.96611°L / 39.77500; 2.96611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Majorca
Kryetari i Bashkisë Joan Amengual Horrach
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.65 km2
Popullsia 2616 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 39° 46′ 30″ Veri

2° 57′ 58″ Lindje


Campanet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Majorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Campanet ka 2616 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.65 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]