Campaspero

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Campaspero
Komunë
Stema_figuraBandera de Campaspero.svg
Vendndodhja
Campaspero is located in Spanjë
Campaspero
Campaspero

Koordinatat: 41°29′30″V 4°11′40″P / 41.49167°V 4.19444°P / 41.49167; -4.19444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Valladolid
Qarku Campo de Peñafiel
Kryetari i Bashkisë Julio César García Hernando (2007–2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.56 km2
Lartësia 919 m (m.n.d.)
Popullsia 1413 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 11th century
Vendasit Campasperano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47310
Koordinatat 41° 29′ 30″ Veri

4° 11′ 40″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.campaspero.net


Campaspero është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Peñafiel, të provincës Valladolid, në Castile dhe León. Campaspero ka 1413 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 46.56 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]