Campo de Criptana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Campo de Criptana
Komunë
noform
Campo de Criptana
Stema_figuraBandera de Campo de Criptana.png
Vendndodhja
Campo de Criptana is located in Spanjë
Campo de Criptana
Campo de Criptana

Koordinatat: 39°24′V 3°7′P / 39.400°V 3.117°P / 39.400; -3.117

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Mancha Alta
Kryetari i Bashkisë Santiago Lucas-Torres López-Casero (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 302.41 km2
Lartësia 707 m (m.n.d.)
Popullsia 14870 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit criptanense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13610
Faqja Zyrtare www.campodecriptana.info


Campo de Criptana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Mancha Alta, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Campo de Criptana ka 14870 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 302.41 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]