Campoo de Enmedio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Campoo de Enmedio
Komunë
Vendndodhja
Campoo de Enmedio is located in Spanjë
Campoo de Enmedio
Campoo de Enmedio

Koordinatat: 42°58′54″V 4°8′50″P / 42.98167°V 4.14722°P / 42.98167; -4.14722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Campoo
Kryetari i Bashkisë Gaudencio Carmelo Hijosa Herrero (2007)
Partia PSC-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 91.05 km2
Lartësia 855 m (m.n.d.)
Popullsia 3862 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 58′ 54″ Veri

4° 8′ 50″ Perëndim


Campoo de Enmedio është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campoo, të provincës Cantabria, në Cantabria. Campoo de Enmedio ka 3862 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 91.05 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]