Campoo de Yuso

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Campoo de Yuso
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Campoo de Yuso is located in Spanjë
Campoo de Yuso
Campoo de Yuso

Koordinatat: 43°1′2″V 4°0′13″P / 43.01722°V 4.00361°P / 43.01722; -4.00361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Campoo
Kryetari i Bashkisë Eduardo Ortiz García (2007)
Partia PRC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 89.72 km2
Lartësia 851 m (m.n.d.)
Popullsia 715 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 1′ 2″ Veri

4° 0′ 13″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.campoodeyuso.com


Campoo de Yuso është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campoo, të provincës Cantabria, në Cantabria. Campoo de Yuso ka 715 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 89.72 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]