Campos del Río

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Campos del Río
Komunë
Vendndodhja
Campos del Río is located in Spanjë
Campos del Río
Campos del Río

Koordinatat: 38°2′27″V 1°7′24″P / 38.04083°V 1.12333°P / 38.04083; -1.12333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Murcia
Qarku Río Mulal
Kryetari i Bashkisë Miguel Buendía
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.29 km2
Lartësia 172 m (m.n.d.)
Popullsia 2176 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 38° 2′ 27″ Veri

1° 7′ 24″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.camposdelrio.es


Campos del Río është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Río Mulal, të provincës Murcia, në Murcia. Campos del Río ka 2176 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.29 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]