Jump to content

Candamo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Candamo
Flamuri i Candamo
Stema zyrtare e Candamo
Popullsia
 • Gjithsej2.218
Emri i banorëvecandamín / candamina
Faqja zyrtarewww.ayto-candamo.es

Candamo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Avilés, të provincës Asturias, në Asturias. Candamo ka 2218 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 71.97 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]