Canet lo Roig

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Canet lo Roig
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Canet lo Roig is located in Spanjë
Canet lo Roig
Canet lo Roig

Koordinatat: 40°33′3″V 0°14′33″L / 40.55083°V 0.24250°L / 40.55083; 0.24250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castelló
Qarku Baix Maestrat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 68,7 km2
Lartësia 329 m (m.n.d.)
Popullsia 882 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Canetà, canetana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12350
Koordinatat 40° 33′ 3″ Veri

0° 14′ 33″ Lindje


Canet lo Roig është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Maestrat, të provincës Castelló, në Komunitetin e Valencias. Canet lo Roig ka 882 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 68,7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]