Cangas de Onís

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Cangas de Onís
The hump-backed Roman Bridge on the Sella River
The hump-backed Roman Bridge on the Sella River
Flamuri i Cangas de Onís
Stema zyrtare e Cangas de Onís
Popullsia
 • Gjithsej6.731
Emri i banorëvecangués
Faqja zyrtarewww.cangasdeonis.com

Cangas de Onís është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oriente, të provincës Asturias, në Asturias. Cangas de Onís ka 6731 banorë (), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 212.75 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]