Cangas del Narcea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cangas del Narcea
Komunë
noform
View of Cangas del Narcea
Stema_figura
Vendndodhja
Cangas del Narcea is located in Spanjë
Cangas del Narcea
Cangas del Narcea

Koordinatat: 43°10′17″V 6°32′20″P / 43.17139°V 6.53889°P / 43.17139; -6.53889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Narcea
Kryetari i Bashkisë José Luis Fontaniella
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 823.57 km2
Popullsia 14796 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit cangu'es / canguesa
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33800-33819
Koordinatat 43° 10′ 17″ Veri

6° 32′ 20″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-cnarcea.es


Cangas del Narcea është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Narcea, të provincës Asturias, në Asturias. Cangas del Narcea ka 14796 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 823.57 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]