Cangonj

Coordinates: 40°24′49″N 20°32′35″E / 40.4136°N 20.5430°E / 40.4136; 20.5430
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

40°24′49″N 20°32′35″E / 40.4136°N 20.5430°E / 40.4136; 20.5430

Cangonji

Cangonji është një fshatkomunën Progërrrethin e DevollitShqipërisë.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndodhet 16 km në verilindje të qytetit të Korçës dhe afër toponimit të quajtur Gryka e Cangonjit e cila ndan gjeografikisht fushën e Korçës me fushën e Devollit.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]