Cantavieja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cantavieja
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Cantavieja is located in Spanjë
Cantavieja
Cantavieja

Koordinatat: 40°30′V 0°24′P / 40.500°V 0.400°P / 40.500; -0.400

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragón
Provinca Teruel
Qarku Maestrazgo
Kryetari i Bashkisë Miguel Ángel Serrano Godoy (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 124.56 km2
Lartësia 1290 m (m.n.d.)
Popullsia 735 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1197
Vendasit Cantaviejo, -a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 44140
Prefiksi (+34)964
Faqja Zyrtare www.cantavieja.es


Cantavieja është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maestrazgo, të provincës Teruel, në Aragon. Cantavieja ka 735 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 124.56 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]