Caravaca de la Cruz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Caravaca de la Cruz
Komunë
noform
Panorama of Caravaca
Stema_figura
Vendndodhja
Caravaca de la Cruz is located in Spanjë
Caravaca de la Cruz
Caravaca de la Cruz

Koordinatat: 38°6′V 1°52′P / 38.100°V 1.867°P / 38.100; -1.867

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Murcia
Qarku Qarkul Noroeste
Kryetari i Bashkisë Domingo Aranda Muñoz (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 859 km2
Lartësia 800 m (m.n.d.)
Popullsia 26415 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Caravaqueño, ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30400
Faqja Zyrtare www.caravaca.org


Caravaca de la Cruz është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarkul Noroeste, të provincës Murcia, në Rajoni Murcia. Caravaca de la Cruz ka 26415 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 859 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]