Caravia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Caravia
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Caravia is located in Spanjë
Caravia
Caravia

Koordinatat: 43°26′59.9″V 5°10′59.9″P / 43.449972°V 5.183306°P / 43.449972; -5.183306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oriente
Kryetari i Bashkisë Pablo García Pando
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.36 km2
Popullsia 572 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit caraviense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33344
Koordinatat 43° 26′ 59.9″ Veri

5° 10′ 59.9″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.caravia.org


Caravia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oriente, të provincës Asturias, në Asturias. Caravia ka 572 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.36 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]