Carballo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carballo
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Carballo is located in Spanjë
Carballo
Carballo

Koordinatat: 43°13′0″V 8°41′0″P / 43.21667°V 8.68333°P / 43.21667; -8.68333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca A Coruña
Qarku Qarku Bergantiños
Kryetari i Bashkisë Evencio Ferrero Rodríguez
Partia BNG
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 186.09 km2
Lartësia 106 m (m.n.d.)
Popullsia 30653 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Carballés, carballesa
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 15100
Prefiksi 981
Koordinatat 43° 13′ 0″ Veri

8° 41′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.carballo.org


Carballo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Bergantiños, të provincës A Coruña, në Galicia. Carballo ka 30653 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 186.09 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]