Cardedeu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cardedeu
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Cardedeu.svg
Vendndodhja
Cardedeu is located in Spanjë
Cardedeu
Cardedeu

Koordinatat: 41°38′26″V 2°21′34″L / 41.64056°V 2.35944°L / 41.64056; 2.35944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Kryetari i Bashkisë Calamanda Vila i Borralleras
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.89 km2
Lartësia 193 m (m.n.d.)
Popullsia 16897 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cardedeuenc, cardedeuenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 38′ 26″ Veri

2° 21′ 34″ Lindje

Faqja Zyrtare www.cardedeu.cat


Cardedeu është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Cardedeu ka 16897 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.89 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]