Carl Gustav Mosander

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carl Gustav Mosander

Carl Gustav Mosander lindi më 10 shtator 1797 në Kalmar, Suedi dhe vdiq më 15 tetor 1858 në Ängsholm, Suedi. Ishte një kimist suedez dhe kirurg.