Carlos Adriano de Jesus Soares

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alemão
Carlos Adriano de Jesus Soares (Alemão) 2006.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëCarlos Adriano de Jesus Soares
Data e lindjes10 Prill 1984(1984-04-10)
Vendi i lindjesNova Iguaçu, Brazil
Data e vdekjes8 Korrik 2007 (23 vjeç)
Gjatësia1,84 m (6 ft +12 in)
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–2006Coritiba
2005–2006Kyoto Purple Sanga (huazim)
2006Yokohama (huazim)
2007Palmeiras
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Carlos Adriano de Jesus Soares (10 prill 1984 - 8 korrik 2007) ishte futbollist brazilian. Ai vdiq për shkak një aksidenti me veturë.