Carreño

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carreño
Komunë
noform
View over Candás
Stema_figuraFlag of carreno.png
Vendndodhja
Carreño is located in Spanjë
Carreño
Carreño

Koordinatat: 43°32′55″V 5°47′23″P / 43.54861°V 5.78972°P / 43.54861; -5.78972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Gijón
Kryetari i Bashkisë Manuel Ángel Riego
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66.7 km2
Lartësia 0 m (m.n.d.)
Popullsia 10833 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33430
Koordinatat 43° 32′ 55″ Veri

5° 47′ 23″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-carreno.es


Carreño është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gijón, të provincës Asturias, në Asturias. Carreño ka 10833 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 66.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]